Ücretsiz Arayın

0252 214 11 05
 

HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI (HAP) UYGULAYICI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Tarih : 9/26/2017

                                                      HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI (HAP) UYGULAYICI EĞİTİMİ TAMAMLANDI       

            Ülkemiz genelinde resmi ve özel kurum ve kuruluşların Afet ve olağan dışı durumlara karşı hazırlıklı olması amacıyla TAMP( Türkiye Afet Müdahale Planı) hazırlanmaktadır.

            TAMP 'ın parçası olan ve Müdürlüğümüzce hazırlanan Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu operasyon Planlarının alt grubunu oluşturan "HAP ( Hastane Afet ve Acil Durum Planları) Uygulayıcı Eğitimi" nin üçüncüsü  Bodrum İlçesinde 20-22 Eylül 2017 tarihleri arasında ilimiz ve ilçelerinde bulunan sağlık kurumlarında görev yapan  Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Komisyonlarında görevli ve Hastane Afet ve Acil Durum Planlarının incelenmesinden sorumlu personele yönelik düzenlenmiştir.

            Eğitim programına ilimizdeki kamu hastanelerinden 9, özel hastanelerden 10 ve ağız ve diş sağlığı merkezinden 2 temsilci olmak üzere toplam 21 personel katıldı. Böylece bir önceki eğitimlerle beraber ilimizde toplam 69 çalışma arkadaşımız HAP Uygulayıcı Eğitimini tamamlamış olup,eğitimi başarı ile tamamlayan personellere katılım belgeleri verilmiştir.

izmir web tasarım
Muğla Sağlık Müdürlüğü © 2015