Ücretsiz Arayın

0252 214 11 05
 

19.09.2017 TARİHİNDE MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarih : 9/26/2017

MASABAŞI TATBİKATI

19.09.2017

 

         Müdürlüğümüz Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesince  Sağlık Afet Planlarının test edilmesi ve Afet durumunda görev alacak olan resmi ve özel kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği ve koordinasyonun geliştirilmesi amacıyla Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan TEKİN başkanlığında 19.09.2017 tarihinde  “ Masa Başı Tatbikat ” gerçekleştirildi.

         Tatbikatta senaryo gereği; Milas ilçesinde meydana gelen 6,5 şiddetinde yaklaşık 30 saniye süren depremde Milas Yeniköy Termik santralinde göçükler oluşması ,yangın çıkması ve Fueloil Tankındaki sızıntı  sonucu KBRN (Kimyasal-Biyolojik ve Nükleer ) olayının meydana gelmesiyle yaralanan ve hayatını kaybeden 95 kişiye yönelik kurtarma ve tahliye senaryosu icra edildi..

        Masabaşı tatbikatmıza, Müdürlüğümüzle birlikte İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Muğla ili Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü, İl Afet ve Acil durum Müdürlüğü, İngiliz Konsolosluğu Temsilciliği, Özel İzan Sağlık Hastanesi , 112 Acil Çağrı Merkezi, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü,  TRACK(Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti ) temsilcileri vb. olmak üzere 20  kurum ve kuruluştan 50 kişi katılmıştır.

         2017 yılı Kasım ayı içerisinde söz konusu tatbikatın uygulamasının gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, bu sayede tatbikata katılacak olan kurum ve kuruluşların söz konusu afet ve olağan dışı durumlara karşı hazırlıklı olmaları sağlanacaktır.

izmir web tasarım
Muğla Sağlık Müdürlüğü © 2015