Ücretsiz Arayın

0252 214 11 05
 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Tarih : 7/13/2017

MUĞLA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

 

      Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde Türk Demokrasisine ve Milli Birliğine karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi, halkımızın topyekün karşı duruşu ve yüzlerce şehidimizin direnişi ile önlenmiştir. Bu hain darbe girişiminde aziz vatanımızın uğruna şehit olan vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın adına bu şanlı direnişi  mana ve maneviyatına uygun bir şekilde anmak önem arz etmektedir. Bu bağlamda 15 Temmuz kalkışmasının sene-i devriyesinde yaşanılanların, demokrasiye yönelik kalkışma karşısında yaşamı pahasına görevinin başında hizmet eden sağlık personelinin yaşadıklarının unutulmaması amacıyla Bakanlığımızca  etkinliklerin düzenlenmesi planlanmıştır.

      Bu kapsamda Bakanlığımız ve Türk Kızılay'ı iş birliğiyle “ Kan Bağış Kampanyası “ düzenlenecek halkın kan bağışı konusunda farkındalığını arttırmaya yönelik  tüm Ülkede çeşitli etkinliklerde bulunulacaktır.

      İlimiz bünyesinde de İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Türk Kızılay’ı Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezinin katılımı ile kampanya faaliyetleri yürütülecektir.

      Türk Kızılay’ı Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezi  Kan Bağış Araçları ve Bakanlığımız Sağlıklı Yaşam Araçları tarafından 13.Temmuz 2017 Perşembe günü Menteşe İlçesi Sınırsızlık Meydanında saat 17.00-23.30 arasında,  Milas İlçesi Meydan'da saat 17.00 -23.30 arasında, 14 Temmuz Cuma günü Ortaca İlçesi Tören Alanında saat 18.00-24.00 arasında, Seydikemer İlçesi Seki Beldesinde saat 11.00-17.00 arasında, 15 Temmuz Cumartesi günü Marmaris İlçesi Saman İskelesinde, Bodrum İlçesi Turgutreis Jandarma Önünde saat 17.30-24.00 arasında  standlar açılarak kan bağış kampanyası düzenlenecektir.

      Tüm halkımızın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “ nedeniyle söz konusu kampanyaya katılımlarını önemle rica ederim.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

                                                                                              Dr. Cihan TEKİN

                                                                                              İl Sağlık Müdürü

izmir web tasarım
Muğla Sağlık Müdürlüğü © 2015