Ücretsiz Arayın

0252 214 11 05
 

MUĞLA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ( UMKE) HASTA/YARALI SABİTLEME VE TAŞIMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ 16-17-18 MAYIS 2017 (BODRUM)

Tarih : 5/24/2017

 

MUĞLA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ( UMKE)

HASTA/YARALI SABİTLEME VE  TAŞIMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

16-17-18 MAYIS 2017 (BODRUM)

 

         İlimiz Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) 2017 Yılı Faaliyet Planında yer alan "Hasta/Yaralı Sabitleme ve Taşıma Teknikleri Eğitimi"  16-18 Mayıs  2017 tarihleri arasında Bodrum İlçesi Ersan  Otel 'de düzenlendi.

          Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde , öncelikle hastanın birinci ve ikinci değerlendirmesi yapılır. Hastanın acil bakımı uygulanıp stabilizasyonu sağlandıktan sonra nakil gerçekleştirilir. Bu sıralamayı, hasta veya sağlık personelinin yaşamının tehlikede olması gibi durumlar değiştirir.

         Her ne durumda olursa olsun hastanın nasıl taşınacağına karar vermek, ekipmanı etkin kullanmak, vücut mekaniklerine uygun hareket etmek gerekir. Kendimize / yaralıya zarar vermeden kaldırma ve taşıma tekniğini uygun kullanmak çok önemlidir.

         Bu konuda; personelimizin bilgi, beceri ve deneyimlerinin arttırılarak kendine ve hasta/yaralıya zarar vermesini önlemek amacıyla , işin uzmanı Pamukkale Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olan Dr.Ömer KARAAĞAÇ tarafından  29 (Yirmi dokuz) personelimize 3 (üç) gün süren teorik ve uygulamalı eğitim verilmiştir.

         İlimizde bulunan 139 UMKE personelinden 59 'u  belirtilen eğitimi tamamlamış olup, eğitim almayan 80 (seksen) UMKE personelimizin de  belirli periyotlarla bu tür eğitimleri alması sağlanacaktır. 24.05.2017

 

                                               Dr. Eriş BAŞARAN AKÇA

                                                İl Sağlık Müdürü V.                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                     

izmir web tasarım
Muğla Sağlık Müdürlüğü © 2015