Ücretsiz Arayın

0252 214 11 05
 

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ

Tarih : 3/17/2017

                                                                                                                 

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ

“Çanakkale Zaferi bir varoluş destanı, inancın, azmin, kararlılığın simgesidir.”

      Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi tüm imkansızlıklara rağmen bir milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakarlıktan çekinmediğini gözler önüne seren şanlı bir zaferdir.

     Çanakkale ruhu, aziz milletimizin hiçbir engel tanımama hususundaki azminin, birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığın adıdır. İstiklali tehlikeye düştüğünde hiç düşünmeden Çanakkale’de tek ses, tek yürek olan Türk milleti bugünde mücadelesinde aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir. Etnik kökeni ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz Türk milletinin bölünmez birlik ve beraberliğinin de en büyük göstergesidir.

       Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için çok güç şartlar altında verilmiş olan bu mücadele ile dünya tarihinde eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Ülkemizin temelinin atılmasında önemli yeri olan Çanakkale Zaferi ile belleklerimize kazınan dayanışma ruhu, yeni nesile de örnek olmalıdır. Atalarımızın, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve ulusal değerleri, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak, bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur. Yeni nesil; geçmişine saygılı, değerlerine bağlı olarak geleceğe emin adımlarla ilerlerken, kendisine bırakılan mirası layıkıyla taşıyacaktır

      Bir milletin gururu, bir milletin kahramanlık destanı olan Çanakkale Deniz Zaferimizin 101. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

                                                                                                                                                                                    Dr. Cihan TEKİN

                                                                                                                                                                                     İl Sağlık Müdürü

izmir web tasarım
Muğla Sağlık Müdürlüğü © 2015